MTÜ Avatud Maakaardi Selts

  • Suurenda kirja suurust
  • Vaikimisi kirja suurus
  • Vähenda kirja suurust

Väike vahekokkuvõte

Saada link Prindi PDF

Hei,

Häbemata palju aega on mööda läinud, ja kodulehel pole toimunust mingit märki. Piinlik lugu. Enamjagu elu toimub praegu meililistis ning kusagil kohviku- ja muidukoosolekutel. Seepärast mõtlesin, et annan õige veebikülalistele kah väikese ülevaate toimunust/toimuvast.

17. aprill oli päev täis OSMi. Hakatuseks viisid Jaak ja Margus läbi kolmetunnise koolituse, mille käigus geograafiaõpetajad said ehk mingi ettekujutuse sellest, mis on Openstreetmapi projekt, mis on meie MTÜ, ja kuidas ise kaarte teha. Eks ise ole ikka raske hinnata, aga tundub, et läks korda. Igatahes on kaardil nii mõnigi koolimaja rohkem ning klassitäiest pedagoogidest mõni tundus asja täitsa tõsiselt võtvat. Väga lahe, loodame parimat. Koolituse järel valisime hoolega serveriplatvorme ning seejärel toimus kokkusaamine ühe seltskonnaga, kes oma täitsa avaliku ja olulise veebiteenuse tahab OSM kaartide peale tuua - kui suudame luua neile sobiva keskkonna. Seejärel üldkoosolek ning oligi kiirelt 12-tunnine OSM-päev möödunud. Üldkoosoleku olulisim otsus oli muuta MTÜ põhikirja viisil, mis võimaldaks meil taotleda maksusoodustustusega MTÜde nimekirja arvamist.

Märtsi lõpus importis Raul Kern Veeteede Ameti navigatsioonimärkide andmed OSMi. See on Tartu andmete ja CORINE järel kolmas avalike andmete import Eestis ning sellisena kindlasti olulise tähendusega.

Märtsi esimeses pooles sai Jaak Maa-ametilt kogu Eestit  katva aadressandmestiku ning kirjutas selle peale kokku ühe geokodeerija aadressiga määratud objektidele koordinaatide leidmiseks. Vahetevahel teeb see vidin nalja kah, aga üldiselt on sellest kõvasti abi. Kui serverid ostetud saavad, saame teenuse ka avalikuks tehtud.

Esimese ühiskaardistus on kindlasti eraldi postitust väärt. Esiotsa ehk piisab teadaandest, et see saab aset leidma maikuus keset Eestit Paides. Paide on OSM seisukohalt ikka veel üsna valge laik ning kui just mõni käbe kaardistaja seda kiirkorras kaardistada ei võta, likvideerime selle ühiselt.

 

 

Viimati uuendatud Esmaspäev, 19 Aprill 2010 21:29  

Facebook

Maakaart.ee-d toetab:
Bänner
Toetatud KÜSK poolt 2017